Erdoğan, “Kırmadan, dökmeden yapacağız” demişti; AKP’de peş peşe istifalar

31 Mart seçimlerinde ikinci parti konumuna gerileyen AKP’de “değişim” politikasının ilk hamleleri gelmeye başladı. İlk istifa, AKP’nin yerel seçimlerde yüzde 54,7 ile en yüksek oyu aldığı Rize’den geldi. Hemen ardından, Adıyaman ve Batman il başkanları istifa ettiklerini duyurdu.

Türkiye gazetesinden Emrah Özcan’ın haberine göre, AKP MKYK toplantısında kurmaylarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan parti içerisinde değişimi mutlaka gerçekleştireceklerini söylemişti. Erdoğan “Seçim sonuçlarını istişare etmeye devam ediyoruz. Sonuçlar, araştırmalar ve analizler olgunlaştıkça yeni adımlar atılacak. Yeri ve zamanı geldiğinde; kırmadan, dökmeden, küstürmeden değişimi yapacağız” diye konuşmuştu.

Öte yandan, Erdoğan tarafından da dile getirilen AKP’deki değişime bazı illerden başlandı.

Ankara il başkanlığındaki bazı birim sorumlularında da değişime gidildi. AKP’de teşkilatlardaki değişim büyükşehirlere de yansıyacağı öğrenildi. Ankara’da ise, İl Sekreteri, Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı, AR-GE’den sorumlu İl Başkan Yardımcısı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkan Yardımcısı da değişti.


TIKLAYIN – Kulis: AKP’de sert çıkışlar yükselmeye başladı; “Bu hikâye aslında 2019 seçimleri ile bitmişti, yenisini de yazamadık”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir